Η ΑΕΛ επικράτησε με 3-1 εκτός έδρας του Εθνικού Νέου Κεραμιδίου, στο Δημοτικό Στάδιο Κατερίνης Α' ΔΑΚ, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν ο Γιάννης Πασάς με κεφαλιά στο 47ο λεπτό, με εκτέλεση πέναλτι στο 60ο λεπτό και ο Μωραΐτης με σουτ στο 93ο λεπτό, ενώ ο Εθνικός Νέου Κεραμιδίου είχε ανοίξει το σκορ με το Κόλα στο 31ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Εθνικό Νέου Κεραμιδίου-ΑΕΛ 1-3
Στο 8΄το σουτ του Κριεμάντι κόντραρε στα πόδια των αμυντικών της ΑΕΛ και κατέληξε κόρνερ που πέρασε ανεκμετάλλευτο και στο 11΄δυνατό σουτ του Κρητικού πέρασε ψηλά άουτ.
Νέο καλό σουτ του Κριεμάντι στο 17΄ θα περάσει έξω απο την εστία του Περντρέου.
ΓΚΟΛ 1-0 για τον Εθνικό Νέου Κεραμιδίου. Στο 31΄ο Κόλα από δεξιά και με δυνατό σουτ άνοιξε το σκορ.
Στο 34΄το επικίνδυνο σουτ  του Κοσονού θα βρει σε σώματα αμυντικών των γηπεδούχων και θα περάσει κόρνερ.
Στο 41΄ο Καραγκιόζης θα αποκρούσει δύσκολα το δυνατό σουτ από το ύψος της μεγάλης περιοχής, του Κρητικού.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους ο Νότας θα φύγει μόνος του στην κόντρα και θα σουτάρει δυνατά για να μπλοκάρει ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ.
ΓΚΟΛ 1-1 για την ΑΕΛ στο 47΄ ο Πασάς με καρφωτή κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ του Στίνα έκανε το 1-1.
Στο 53΄μετά από εκτέλεση κόρνερ η κεφαλιά του βαφέα θα περάσει λίγο έξω από την εστία του Καραγκιόζη.
ΓΚΟΛ 1-2 για την ΑΕΛ στο 59΄ο Ακόστα θα ανατραπεί μέσα στην περιοχή και ο Πασάς με εύστοχο χτύπημα πέναλτι θα κάνει το 1-2.
Στο 68΄το σουτ του Στίνα μέσα από την περιοχή θα περάσει επάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Καραγκιόζη.
ΓΚΟΛ 1-3 για την ΑΕΛ ο Μωραΐτης με σουτ θα διαμορφώσει το τελικό 1-3 στο 93ο λεπτό.

Εθνικός Νέου Κεραμιδίου (Γιώργος Κυριαζής): Καραγκιόζης, Κόλα (76′ Τσουμάνης), Β. Τουλίκας (64′ Μακρυδάκης), Κλιγγόπουλος, Μιγένγκα, Κατσαβάκης, Κριμιτζάς (69′ Γ. Τουλίκας), Κόκκορης (64′ Φωκαΐδης), Πανίδης, Κριεμάντι, Νότας (76′ Τουκάν).

ΑΕΛ (Αλέκος Βοσνιάδης): Περντρέου, Τριμμάτης (86′ Γιόχανσον), Βαφέας, Στάμου, Κοσσονού (76′ Παπαδόπουλος), Μπαριέντος, Παναγιωτίδης (37′ Μούργος), Κ. Παπαγεωργίου, Στίνα, Κρητικός (46′ Ακόστα), Πασάς (76′ Μωραΐτης).