Η ομάδα της ΑΕΛ επιβλήθηκε εκτός έδρας με 3-1 του Απόλλωνα Πόντου, σε παιχνίδι που έγινε στο πλαίσιο της 26ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2 στο Δημοτικό Στάδιο Πολυκάστρου Κιλκίς. Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν με καρφωτή κεφαλιά o Πεντρόσο στο 17ο λεπτό, με σουτ του Φατάι στο 48ο λεπτό και με σουτ του Νίνο στο 83ο λεπτό, ενώ ο Σαχόλλι με σουτ μείωσε για τον Απόλλων Πόντου στο 58ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Απόλλων Πόντου-ΑΕΛ
Κεφαλιά Γιανναράκη για την ΑΕΛ δεν ανησυχεί ο Κίναλης στο 5ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ πάνω από τα δοκάρια στο 6ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με καρφωτή κεφαλιά του Πεντρόσο, αφού είχε προηγηθεί κόρνερ του Στίνα και πρώτη κεφαλιά του Γιανναράκη στο 17ο λεπτό.
Σουτ του Στίνα για την ΑΕΛ άουτ στο 26ο λεπτό.
Σέντρα του Πεντρόσο για την ΑΕΛ κεφαλιά του Φατάι σώζει ο Κίναλης στο 31ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για Απόλλων Πόντου με Σαχόλλι επικίνδυνα μόλις άουτ στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ άουτ στο 36ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ μπλόκαρε ο Κίναλης στο 38ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ μπλόκαρε ο Κίναλης στο 42ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Φατάι στο 48ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για Απόλλων Πόντου με Σαχόλλι με σουτ που κόντραρε και στο Μαϊδανό στο 58ο λεπτό.
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ άουτ στο 73ο λεπτό.
Σουτ του Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ άουτ στο 77ο λεπτό.