Με «χρυσό» σκόρερ το Νίνο στο 94ο λεπτό η ΑΕΛ πήρε την εκτός έδρας νίκη με 2-1 επί της Νίκης Βόλου στο Πανθεσσαλικό Στάδιο, στο πλαίσιο της 25ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Ο Φατάι είχε ανοίξει το σκορ για την ΑΕΛ στο 48ο λεπτό με το Πέττα να ισοφαρίζει προσωρινά για τη Νίκη Βόλου στο 63ο λεπτό.

Οι φάσεις στο Νίκη Βόλου-ΑΕΛ
Κίτρινη κάρτα ο Κυριακίδης της Νίκης Βόλου στο 12ο λεπτό.
Μετά από σέντρα του Κυριακίδη για τη Νίκη Βόλου κεφάλια του Στίκα μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 16ο λεπτό.
Μετά από σέντρα από δεξιά του Μαυριά για την ΑΕΛ, σουτ εντός περιοχή του Φατάι απέκρουσε προσωρινά ο τερματοφύλακας της Νίκης Βόλου, Γκαραβέλης και στη συνέχεια απομάκρυνε ο Ανδρέου, στο 25ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Πεντρόσο της ΑΕΛ στο 32ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ για τη Νίκη Βόλου με το Πολίτη προβολή από Κάσσο απέκρουσε εντυπωσιακά ο Σουλούκος στο 32ο λεπτό.
Σουτ του Στίνα για την ΑΕΛ κοντράρει στο Κυριακίδη και μπλοκάρει εύκολα ο Γκαραβέλης στο 37ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά του Μαυριά για την ΑΕΛ προβολή του Αντράντα μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 39ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Πεντρόσο για την ΑΕΛ απέκρουσε εντυπωσιακά ο Γκαραβέλης στο 47ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ. Εκτέλεση κόρνερ του Στίνα αρχικά κεφάλια του Ηλιάδη και μετά προβολή από κοντά του Φατάι που στέλνει τη μπάλα στα δίχτυα στο 48ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Αντράντα για την ΑΕΛ στο 50ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Αντράντα για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 52ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Στίνα για την ΑΕΛ άουτ στο 60ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για τη Νίκη Βόλου. Εκτέλεση κόρνερ του Κυριακίδη για τη Νίκη Βόλου, αρχικά κεφάλια Στίκα, γυριστό ψαλιδακι Πέττα και η μπάλα στα δίχτυα στο 63ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Πέττας της Νίκης Βόλου στο 64ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Γιανναράκης της ΑΕΛ στο 65ο λεπτό.
Ο Κώστας Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ προσπάθησε να κάνει το σουτ όμως ο Γκαραβέλης βγήκε σωτηρία και απομάκρυνε στο 68ο λεπτό.
Εκτέλεση φάουλ από δεξιά του Κυριακίδη για τη Νίκη Βόλου κεφάλια του Στίκα άουτ στο 71ο λεπτό.
Σέντρα του Κρητικού από τα αριστερά για τη Νίκη Βόλου προβολή του Πέττα στην εξωτερική πλευρά των δικτύων στο 73ο λεπτό.
Σουτ του Λίταινα για τη Νίκη Βόλου λίγο πάνω από τα δοκάρια άουτ στο 75ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Πλέγας της ΑΕΛ στο 76ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Μαϊδανός της ΑΕΛ στο 81ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για τη Νίκη Βόλου κεφάλια του Ανδρέου άουτ στο 84ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Γκαραβέλης στο 92ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με το Νίνο στο 94ο λεπτό.
Κίτρινη κάρτα ο Νίνο της ΑΕΛ στο 95ο λεπτό.

Νίκη Βόλου (Δημήτρης Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Κάσσος (51' λ.τρ Τοπαλίδης), Αναστασίου, Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Παναγιωτίδης, Γαβριηλίδης (46' Λίταινας), Μιράντα, Πολίτης (62' Κρητικός), Πέττας (85' Μακατσάρια).

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Μαϊδανός, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (77' Θωμαΐδης), Στίνα (67' Κ. Παπαγεωργίου), Πεντρόσο (67' Κοσσονού), Μαυριάς (77' Νίνο), Φατάι (89' Κόσιτς)