Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΛ, για την 23η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Futsal Super League ηττήθηκε εντός έδρας στο κλειστό γυμναστήριο του Αγίου Θωμά Λάρισας, με σκορ 6-5 από τον Παναθηναϊκό. Ενός λεπτού σιγή με πρωτοβουλία της ΑΕΛ για τους 57 συνανθρώπους μας που χάθηκαν τόσο άδικα πριν ένα χρόνο στο τραγικό δυστύχημα των Τεμπών πριν την έναρξη του σημερινού παιχνιδιού. Η ΑΕΛ άνοιξε το σκορ στο 4′ με τον Μανίκο, ωστόσο στο επόμενο λεπτό ο Παναθηναϊκός απάντησε με τέρμα του Γρηγοράκου. Στο 11΄ ο Κρασώνης έκανε το 1-2 και στο 14′ ο Β. Αυλωνίτης έκανε το 1-3, για να κάνει ο Σταυρακόπουλος το 1-4 στο 17΄, που ήταν το σκορ του ημιχρόνου. Οι βυσσινί μπήκαν εντυπωσιακά στο β’ μέρος και ισοφάρισαν προσωρινά σε 4-4, δείχνοντας χαρακτήρα. Με δύο γκολ του Τσιρογιάννη (21′, 36′) και ένα του Λιλολάρι στο 33′ το παιχνίδι πήγε στην ισοπαλία. Ο Σταυρακόπουλος στο 37′ έβαλε εκ νέου μπροστά την ομάδα του Παναθηναϊκού, με τον Τσιρογιάννη να ισοφαρίζει εκ νέου σε 5-5. Ο Σταυρακόπουλος ήταν αυτός που έδωσε τη νίκη στο Παναθηναϊκό με 6-5. Ανακοίνωση για τη διαιτησία εξέδωσε η ΑΕΛ Futsal με αφορμή την εντός έδρας αναμέτρηση με τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΑΕΛ Futsal
Σήμερα σε να ματς γιορτή έλαβαν μέρος δύο ομάδες, μια εκπληκτική κερκίδα (300 και πλέον φίλαθλοι) και ένας διαιτητής ΑΚΑΤΑΛΛΗΛΟΣ.
Ένας Διαιτητής που η πρεμούρα του πριν την έναρξη ήταν το εξοδολόγιο και τα διακριτικά
φανελάκια των αναπληρωματικών.
Η πρεμούρα του όμως δεν σταμάτησε εκεί.
Ένα ολόκληρο 2° ημίχρονο βλέποντας την υπεροχή της ομάδας μας το άγχος του για την τελική έκβαση του αγώνα λεπτό με το λεπτό μεγάλωνε.
Στο 5-5 έψαξε εναγωνίως το 6° φάουλ κατά της ομάδας μας και το βρήκε 30 μόλις δευτερόλεπτα μετά την επανέναρξη και ενώ ο χρόνος πίεζε ασφυκτικά (3 λεπτά απέμεναν για την λήξη)!