Ο προπονητής του Λεβαδειακού, Σωκράτης Οφρυδόπουλος, με αφορμή την εντός έδρας αναμέτρηση με την Αναγέννηση Καρδίτσας που έγινε την Κυριακή (18/02) στο Δημοτικό Στάδιο της Λιβαδειάς “Λάμπρος Κατσώνης”, για την 23η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2 κι έληξε με νίκη των γηπεδούχων με σκορ 3-0, απάντησε για τα όσα ακούστηκαν και γράφτηκαν (Ανακοίνωση ΠΑΕ ΑΕΛ) (Ανάρτηση της ΠΑΕ Μακεδονικός) μετά το νικηφόρα αγώνα της ομάδας του με το Μακεδονικό με 2-1 (με το πέναλτι-φάντασμα που πήρε η ομάδα του στις καθυστερήσεις), που έγινε την Τετάρτη (14/02) για την 22η αγωνιστική. Τέλος αναφέρθηκε και στην αναμέτρηση με την ΑΕΛ, που θα γίνει την Κυριακή 25 Φεβρουαρίου 2024, στις 14:00, στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2.

Αναλυτικά ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος
«Θα ήθελα μόνο λίγο να πω δύο πράγματα, γιατί καμιά φορά ξέρετε η ευγένεια και ο σεβασμός εκλαμβάνονται ως αδυναμία και επειδή κάποιες φορές εισέρχονται σε αγωνιστικά κομμάτια άνθρωποι που είναι διοικήσεις, που με το ποδόσφαιρο ασχολούνται περιστασιακά τα τελευταία χρόνια ίσως, ότι προσπαθούν να μην σεβαστούν και το κόπο των προπονητών, αλλά και ιδιαίτερα των παιδιών και διάβασα όλη την προηγούμενη εβδομάδα να αναφέρονται πάρα πολύ για το προηγούμενο παιχνίδι μας, για τον τρόπο που κερδίσαμε, για το πώς παίζαμε, θα ήθελα να πω γιατί ο κόσμος δεν βλέπει στην τηλεόραση, το μεγαλύτερο μέρος της Ελλάδος δεν βλέπει, δεν έχεις ένα κανάλι να είναι μεγάλης μετάδοσης, ούτε μεταδόθηκε ζωντανά, ότι την προηγούμενη εβδομάδα ήταν ένα παιχνίδι που ο Λεβαδειακός ήταν 70%-30% κατοχή, οι τελικές ήτανε 17-3, από τις οποίες το ένα ήταν το γκολ, το ένα ήταν στο πρώτο ημίχρονο και μια τελική ήταν πίσω από το κέντρο στο δεύτερο ημίχρονο. Σκοράραμε δύο γκολ, είχαμε 3-4 μεγάλες ευκαιρίες και κάποιες 3-4 μεγάλες προϋποθέσεις. Στο δεύτερο ημίχρονο υπήρχε μία ομάδα που παίκτες της έπεφταν συνέχεια κάτω από μέσα, έξω καθυστερούσαν, ο γκολκίπερ, χτυπούσαν, πετούσαν την μπάλα έξω για να κερδίσουν χρόνο. Κοιτάξτε αυτά δεν είναι σοβαρά στο ποδόσφαιρο μας. Ας προσέχουν κάποιες φορές πως μιλούν κάποιες φορές για μια ομάδα που παίζει ποδόσφαιρο και προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο και όσον αφορά το επόμενο παιχνίδι, γιατί είναι ένα παιχνίδι για εμάς όπως όλα τα άλλα. Τρείς βαθμούς με την Αναγέννηση Καρδίτσας, τρεις βαθμούς δίνει και το επόμενο παιχνίδι (με την ΑΕΛ). Παίζουμε με μια μεγάλη ομάδα, παίζουμε μ' έναν ιστορικό σύλλογο, που έχει καλούς παίκτες και θα πάμε να παίξουμε σ' ένα παιχνίδι που νομίζω θα χαρεί όλος ο κόσμος που θα το δει».