Ισόπαλοι με σκορ 0-0 αναδείχθηκαν Μακεδονικός και ΑΕΛ στο γήπεδο Μακεδονικού, στο πλαίσιο της 18ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Προσπάθησε η ΑΕΛ που ήταν καλύτερη από τον αντίπαλο, ωστόσο δεν μπόρεσε να σκοράρει και έχασε δύο πολύτιμους βαθμούς.

Οι φάσεις στο Μακεδονικός-ΑΕΛ
Επικίνδυνη σέντρα από αριστερά για την ΑΕΛ του Κοσσονού μπλοκάρει ο Περντρέου στο 1ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για Μακεδονικό κεφάλια του Λεωνιδόπουλου άουτ στο 3ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής για την ΑΕΛ του Μαϊδανού άουτ στο 11ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής για την ΑΕΛ του Πλέγα άστοχα άουτ στο 12ο λεπτό.
Επικίνδυνη σέντρα από τα αριστερά για το Μακεδονικό ο Μπουλάτοβιτς απομακρύνει με το πόδι ο Σουλούκος στο 17ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά για την ΑΕΛ του Μαυριά κεφάλια του Ογκμπόε διώχνει εντυπωσιακά ο Περντρέου η μπάλα στο οριζόντιο δοκάρι και έφυγε κόρνερ για την ΑΕΛ.
Σέντρα σουτ για την ΑΕΛ από το Στίνα άστοχα άουτ στο 40ο λεπτό.
Σέντρα από Μαυριά για την ΑΕΛ από δεξιά κοντράρει στο Λούκας και μπλοκάρει ο Περντρέου στο 41ο λεπτό.
Σέντρα σουτ διαγώνια για την ΑΕΛ από Μαυριά άουτ στο 50ο λεπτό.
Σουτ του Στίνα για την ΑΕΛ διώχνει η άμυνα του Μακεδονικού στο 51ο λεπτό.
Σέντρα του Θωμαΐδη για την ΑΕΛ κεφάλια "ψαράκι" του Ογκμπόε μπλοκάρει ο Περντρέου στο 52ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής για την ΑΕΛ σώζει εντυπωσιακά ο Περντρέου στο 54ο λεπτό.
Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ, πρώτα ο Στίνα διώχνει ο Περντρέου και στη συνέχεια σουτ άουτ από τον Πλέγα στο 60ο λεπτό.
Σουτ του Λυμπεράκη για το Μακεδονικό άουτ στο 70ο λεπτό.
Νέο σουτ για το Μακεδονικό μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 71ο λεπτό.