Δείτε αναλυτικά παρακάτω τι είπε ο προπονητής της ΑΕΚ Β', Νίκος Κούστας, με αναφορά και στο εκτός έδρας παιχνίδι με την ΑΕΛ (1-1) στο AEL FC Arena, μετά τη λήξη της αναμέτρησης με το Λεβαδειακό, ήττα 0-1 για την ομάδα του, που διεξήχθη στο Σεραφείδειο, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2.

Αναλυτικά ο Νίκος Κούστας
«Εμείς ξέραμε και γνωρίζαμε εξαρχής ότι για να μπορέσουμε να κερδίσουμε το παιχνίδι αυτό και να πάρουμε το αποτέλεσμα, θα πρέπει να είμαστε καθ' όλη τη διάρκεια του παιχνιδιού 100% συγκεντρωμένοι, γιατί έχουμε να αντιμετωπίσουμε ομάδες που έχουν πολύ έμπειρους ποδοσφαιριστές, πολύ ποιοτικούς, πόσο μάλλον ο Λεβαδειακός. Πραγματικά μας αφήνει πολύ μεγάλη πίκρα το αποτέλεσμα και πόσο μάλλον με τον τρόπο που ήρθε, γιατί ήταν ένα γκολ ακριβώς το ίδιο που δεχθήκαμε και με την ΑΕΛ που μας ισοφάρισε. Δεχθήκαμε ακριβώς το ίδιο γκολ από αδράνεια, ο αντίπαλος έπαιξε γρήγορα, εμείς διαμαρτυρηθήκαμε στο διαιτητή για άλλη μία φορά και εκμεταλλεύτηκε ο αντίπαλος με τη ποιότητα που έχει και την εμπειρία αυτή την αδράνειά μας και που ο στόπερ μας ήταν έξω και τον κοίταζε ο γιατρός. Είμαι πολύ ευχαριστημένος από το δεύτερο ημίχρονο της ομάδας, από τον τρόπο που αντιδράσαμε σε αυτό. Με το που βγήκαμε να παίξουμε στο δεύτερο ημίχρονο παρόλο που είχαμε κόντρα αέρα, δημιουργήσαμε δύο κλασικές ευκαιρίες για να ισοφαρίσουμε, αλλά όμως αυτό δε σημαίνει τίποτα για εμάς το παιχνίδι χάθηκε. Ήταν πολύ σημαντικό για εμάς να καταφέρουμε να πάρουμε αποτέλεσμα, μας αφήνει πικρία, αλλά πρέπει να συνεχίσουμε και να πάμε στη Νίκη Βόλου για τη νίκη, γιατί οι βαθμοί πλέον είναι πάρα πολύ σημαντικοί και αν δεν είμαστε συγκεντρωμένοι, θα το πληρώσουμε πάρα πολύ αυτό».