Η ΑΕΛ Ανδρών Βόλεϊ αναμετρήθηκε με την Φθία Λαμίας την Κυριακή (28/01) σε ένα εντυπωσιακό παιχνίδι που έληξε 3-2 υπέρ της Λαρισαϊκής ομάδας. Οι δύο ομάδες ανταπέδωσαν τις προσδοκίες μας για ένα συναρπαστικό παιχνίδι , με πολλές θεαματικές φάσεις και έντονα συναισθήματα.  Η ΑΕΛ ξεκίνησε δυναμικά κερδίζοντας το 1ο σετ, όμως οι φιλοξενούμενοι έβγαλαν αντίδραση ισοφαρίζοντας σε 1-1. Στο 3ο σετ οι δυο ομάδες βρίσκονταν συνεχώς κοντά στο σκορ με τη Φθία να υπερτερεί στις λεπτομέρειες κάνοντας το 26-28 και το 1-2 στα σετ. Οι παίκτες του Νίκου Νικητάκη δεν τα παράτησαν και κατάφεραν να κάνουν το 2-2 πηγαίνοντας το παιχνίδι στο tie break. Στο τελευταίο σετ οι δυο ομάδες πάλεψαν για την πολυπόθητη νίκη, με την ΑΕΛ να κάνει το 16-14 εξασφαλίζοντας έτσι την 1η θέση στον βαθμολογικό πίνακα.

ΑΕΛ: (Νικητάκης Ν.) Αρχοντής Αθ, Βουτυρίτσας Χ, Αλεξόπουλος Σ, Γκόντοβος Κ, Στασινός Δ, Δορδοκίδης Θ, Παπακωνσταντίνου Α, Αντωνακάκης Χ, Καμπούρης Αθ, Νιακόπουλος Γ, Γκιτέρσος Χ, Καβαδίας Π, Ματούλας Αθ, Κωτούλας Κ.