Η ΑΕΛ που ήταν καλύτερη σε ολόκληρο το παιχνίδι, επικράτησε εύκολα 1-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας στο AEL FC ARENA, στο πλαίσιο της 19ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2. Οι «βυσσινί» με «χρυσό» σκόρερ τον Αντράντα, με κεφαλιά στο 6ο λεπτό, πήραν το τρίποντο.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Αναγέννηση Καρδίτσας
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Αντράντα, μετά από σέντρα από δεξια του Καλουτσικίδη στο 6ο λεπτό.
Σέντρα από τα αριστερά του Αντράντα για την ΑΕΛ κεφαλιά του Πεντρόσο μπλοκάρει εύκολα ο Τσέλιος στο 14ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ άουτ στο 20ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ σώζει ο Τσέλιος στο 27ο λεπτό.
Μετά από εκτέλεση φάουλ για την Αναγέννηση Καρδίτσας με τον Κοκκίνο ο Σταμόπουλος έκανε το σουτ πάνω από τα δοκάρια στο 30ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ διώχνει ο Τσέλιος στο 31ο λεπτό
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ σώζει εντυπωσιακά σε κόρνερ ο Τσέλιος στο 32ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ από τον Κώστα Παπαγεωργίου η μπάλα φθάνει στο Μαυριά που κάνει το σουτ αλλα μπλοκάρει ο Τσέλιος στο 33ο λεπτό
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ εκτός περιοχής άουτ στο 34ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ εκτός περιοχής άστοχα άουτ στο 35ο λεπτό
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ άουτ στο 42ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ, μετά από σέντρα από αριστερά του Καλουτσικίδη με προβολή του Γιανναράκη από κοντά διώχνει εντυπωσιακά ο Τσέλιος στο 50ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ για την ΑΕΛ με Αντράντα κεφαλιά του Ηλιάδη ψηλά άουτ στο 74ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Καλουτσικίδης, Παπαδόπουλος, Ηλιάδης, Γιανναράκης, Πλέγας, Αντράντα (84′ Θωμαΐδης), Κοσσονού (46′ Στίνα), Κ. Παπαγεωργίου (71′ Νίνο), Μαυριάς (89′ Θ. Παπαγεωργίου), Πεντρόσο.

Αναγέννηση Καρδίτσας (Γιώργος Τυριακίδης): Τσέλιος, Τομάσεβιτς (79' Τομάσεβιτς, Ανδρικόπουλος (45′ λ.τρ Μπούζας), Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κέρθι, Κοκκίνης (80' Ζάγγος), Ξύδας (56′ Κορέλας), Σαλαμούρας (80′ Παπαδάκος), Κονίγλιο.