Ισοπαλία για την ΑΕΛ εντός έδρας με 1-1 της ΑΕΚ Β' στο AEL FC Arena, για τη 15η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League που παραμένει μόνη πρώτη στην κορυφή του βαθμολογικού πίνακα. Οι «βυσσινί» ήταν καλύτεροι στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, ωστόσο δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη. Η ΑΕΚ Β άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Χριστόπουλου στο 51ο λεπτό και ο Μάριος Ογκμπόε με κεφαλιά στο 68ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα. Με αυτό το αποτέλεσμα το σύνολο του Παύλου Δερμιτζάκη έφτασε τους 28 βαθμούς, 1 περισσότερο από το δεύτερο Λεβαδειακό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-ΑΕΚ Β'
Σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ μέσα από την περιοχή από τα δεξιά μπλοκάρει εύκολα ο Γκίνης στο 12ο λεπτό.
Σέντρα-σουτ του Θανάση Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ από τα δεξιά άουτ στο 15ο λεπτό.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με τον Κώστα Παπαγεωργίου στο δοκάρι στο 19ο λεπτό.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΚ Β' με το Μαχαίρα μπλοκάρει εύκολα ο Σουλούκος στο 27ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ άστοχα ψηλά άουτ στο 28ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Νίνο για την ΑΕΛ άστοχα άουτ στο 30ο λεπτό.
Ζήτησε πέναλτι η ΑΕΛ σε ανατροπή του Κ. Παπαγεωργίου στο 35ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Στάμου για την ΑΕΛ άουτ στο 41ο λεπτό.
Σουτ του Γεμπόα για την ΑΕΚ Β' άστοχα άουτ στο 43ο λεπτό.
Απευθείας εκτέλεση φάουλ για την ΑΕΛ με το Μαυριά ψηλά άουτ στο 45ο λεπτό
Εκτέλεση κόρνερ της ΑΕΛ με τον Κώστα Παπαγεωργίου κεφαλιά του Ηλιάδη άστοχα άουτ στο 45+1.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΚ Β' με γυριστή κεφαλιά του Χριστόπουλου μετά από σέντρα από τα αριστερά του Ραντόνια στο 51ο λεπτό.
Μακρινό σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ άουτ στο 59ο λεπτό.
Σουτ του Κανελλόπουλου για την ΑΕΚ Β' ψηλά άουτ στο 67ο λεπτό
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Ογκμπόε, μετά από σέντρα από τα αριστερά του Πεντρόσο στο 68ο λεπτό.
Σουτ του Σταμούλη για την ΑΕΚ Β' μπλοκάρει ο Σουλούκος στο 84ο λεπτό
Κεφαλιά του Ογκμπόε για την ΑΕΛ άουτ, μετά από σέντρα από τα δεξιά στο 86ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (61' Καλουτσικίδης), Μαϊδανός (74' Παπαδόπουλος), Ηλιάδης, Στάμου, Θωμαΐδης (74' Μιλτιάδης), Νίνο (61' Ογκμπόε), Αντράντα, Πεντρόσο, Κ. Παπαγεωργίου, Μαυριάς (82' Βλιώρας).

ΑΕΚ Β' (Νίκος Κούστας): Γκίνης, Ραντόνια, Γιεμπόα, Χρυσόπουλος, Κανελλόπουλος, Φοφανά, Λαμαράνα, Κάτσικας, Χριστόπουλος (88' Γκαρσία), Μαχαίρας (79 λ. τρ. Κοσίδης), Θεοδωρίδης (74' Σταμούλης).