Η ΑΕΛ που ήταν καλύτερη σ' όλη τη διάρκεια της αναμέτρησης, επικράτησε με 2-0 εκτός έδρας του Καμπανιακού, στο Γήπεδο Χαλάστρας, στο πλαίσιο της 14ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Superleague 2. Το παιχνίδι κρίθηκε από τα γκολ του Κώστα Παπαγεωργίου με σουτ στο 65ο λεπτό και κεφαλιά του Πεντρόσο στο 79ο λεπτό.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Καμπανιακός
Σουτ του Μάνιου για τον Καμπανιακό μπλοκάρει με διπλή προσπάθεια ο Σουλούκος στο 4ο λεπτό.
Σέντρα από τα αριστερά για την ΑΕΛ ο Μαϊδανός κεφαλιά ο Πεντρόσο άουτ στο 5ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και μπλοκάρει ο Κασαπίδης στο 8ο λεπτό.
Σουτ του Μαυριά για την ΑΕΛ μπλοκάρει ο Κασαπίδης στο 10ο λεπτό.
Σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 20ο λεπτό.
Ευκαιρία για την ΑΕΛ με κεφαλιά του Στάμου σώζει ο Λαγωνίδης πριν η μπάλα περάσει τη γραμμή, στη συνέχεια της φάσης γυριστό του Μαυριά η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 28ο λεπτό.
Σουτ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 32ο λεπτό.
Σουτ του Αντράντα για την ΑΕΛ μπλοκάρει εύκολα ο Κασαπίδης στο 36ο λεπτό.
Σουτ του Κοσσονού για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 39ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα για την ΑΕΛ η μπάλα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 63ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου, μετά από πάσα του Καλουτσικίδη στο 65ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με κεφαλιά Πεντρόσο, μετά από σουτ του Κώστα Παπαγεωργίου που απέκρουσε προσωρινά ο Κασαπίδης στο 79ο λεπτό.

Καμπανιακός (Γιώργος Αμανατίδης): Κασαπίδης, Προσκυνητόπουλος, Μπούσης, Λαγωνίδης, Ταΐρης (46' Έππας), Σαρβανίδης, Ν. Καθάριος, Ζαννάκης, Γαρύφαλος, Μάνιος, Γιουκούδης.

ΑΕΛ (Παύλος Δερμιτζάκης): Σουλούκος, Θ. Παπαγεωργίου (57' Καλουτσικίδης), Μαϊδανός, Ηλιάδης, Στάμου, Πλέγας, Κοσσονού (80' Παπαδόπουλος), Κ. Παπαγεωργίου, Αντράντα (68' Θωμαΐδης), Μαυριάς (57' Ογκμπόε), Πεντρόσο (80' Νίνο).