Ο 22χρονος γκολκίπερ της ΑΕΛ, Στέφανος Σουλούκος, με ύψος 1.92, απέκρουσε το πέναλτι του ΠΑΟΚ Β' με το Χισάμ Κανίς στο 57ο λεπτό στην αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2 στο AEL FC ARENA, αλλά αυτή δεν είναι η πρώτη φορά που αποκρούει. Μάλιστα, αυτή είναι η δεύτερη φορά που αποκρούει πέναλτι ο νεαρός γκολκίπερ, καθώς το έχει ξανακάνει, πριν λίγους μήνες και συγκεκριμένα στις 31 Μαρτίου 2023 στο Στάδιο Αλκαζάρ πάλι με αντίπαλο τον ΠΑΟΚ Β΄ για την 17η αγωνιστική του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Superleague 2, σε εκτέλεση πέναλτι του Βασίλη Γκορντεζιάνι, όπου κράτησε το 2-2 στο 85ο λεπτό, για να κάνει στο 89ο λεπτό ο Μάριος Ογκμπόε το τελικό 3-2. Αποτελεί αναμφισβήτητα τον ήρωα της νίκης της ΑΕΛ απέναντι στον ΠΑΟΚ Β'. Μπορεί τα γκολ της νίκης να πέτυχαν ο Κώστας Πλέγας και ο Κώστας Παπαγεωργίου, όμως αν ο Λαρισαίος τερματοφύλακας δεν έλεγε «όχι» στο πέναλτι και κρατούσε το 1-0, ίσως να υπήρχε μια τελείως διαφορετική εξέλιξη στο ματς. Τέλος αξίζει να σημειωθεί ότι ο Στέφανος Σουλούκος στη μέχρι τώρα καριέρα του, έχει 34 συμμετοχές με τους «βυσσινί» σε όλες τις διοργανώσεις (29 στην Superleague 2, 3 Κύπελλο Ελλάδας, 2 Superleague 1).