Την εκτός έδρας ήττα με σκορ 67-58 από τον Πιερικό Αρχέλαο γνώρισε η ομάδα μπάσκετ της ΑΕΛ, για τη 4η αγωνιστική του 4ου ομίλου του πρωταθλήματος της National League 2 (Γ' Εθνική) στο Κλειστό του Σιδηροδρομικού Σταθμού Κατερίνης. Το νωθρό πρώτο ημίχρονο και παρόλο την προσπάθεια του δεύτερου ημιχρόνου  όπου η ομάδα της ΑΕΛ προηγήθηκε με 51-53 τέσσερα λεπτά πριν το τέλος δεν ολοκλήρωσε την ανατροπή.

Δεκάλεπτα: 17-12, 38-21, 49-47, 67-58

Πιερικός Αρχέλαος (Ευγενειάδης-Ξηρομερίτης): Ροδόστογλου 13(1), Λιόλιος 9(1), Ράπτης 17, Καρκατσέλης 9(1), Γκογκίδης 6, Νούλας, Ιγγλέζος 5, Τσιόγκας 8.

ΑΕΛ (Σάκαρης - Αμδίτης): Γκανέτσας 12(3), Γεωργάκης 7, Λιάπης, Καραδήμος 6, Δελής 6(1), Νταής, Βλάχος, Σιαμέτης, Τσιώτας 16(2), Ζιάκας 9, Ζησούλης, Σιμόπουλος.