Η ομάδα ποδοσφαίρου σάλας της ΑΕΛ, για την 10η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Futsal Super League ηττήθηκε εκτός έδρας με 3-1 από τον Παναθηναϊκό στο κλειστό του Μετς. Οι «πράσινοι» στο 7ο λεπτό με τον Γρηγοράκο έκαναν το 1-0 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου. Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι «βυσσινί» ισοφάρισαν σε 1-1 με τον Καραμπίνα στο 22ο λεπτό, ενώ στο 39ο λεπτό με σουτ ξανά ο Γρηγοράκος έκανε το 2-1 και στην εκπνοή ο Παυλίδης, με μακρινό σουτ σε κενή εστία διαμόρφωσε το τελικό 3-1, φάση στην οποία η ΑΕΛ Futsal φωνάζει για εμφανέστατο επιθετικό φάουλ που προηγήθηκε του γκολ.

Παναθηναϊκός (Ζιάβας): Π. Μπελτσίδης, Οικονομίδης, Κατεβτσιάν, Σταυρακόπουλος, Παυλίδης, Ροντρίγκεζ, Κρασώνης, Γρηγοράκος, Βλάχος, Γ. Αυλωνίτης, Λιαρόπουλος.

ΑΕΛ Futsal (Β. Παπακωνσταντίνου):  Χορέβας, Μπρέλλας, Σαΐτης, Λιλολάρι, Δημολιος, Σελήνης, Μαυρομάτης, Καπετάνης, Χατζής, Καραμπίνας, Τσιάτας, Κολονιώτης.