Σε μια επανάληψη της περσινής πρεμιέρας η ομάδα της ΑΕΛ Futsal ηττήθηκε εντός έδρας με σκορ 2-12, για την 1η αγωνιστική της Futsal Super League, από την σαφώς πιο έτοιμη αγωνιστικά ομάδα της ΑΕΚ. Επηρεασμένοι ψυχολογικά και από τα όσα βίωσε η πόλη μας την τελευταία εβδομάδα η ομάδα μας σε κανένα σημείο δεν μπόρεσε να αποφύγει την ήττα.

Τελικό σκορ 2-12 (ημίχρονο 1-7).
Τα γκολ για την ΑΕΛ πέτυχαν οι Τσιάτας και Λιλολάρι, σκόρερς για την ΑΕΚ: Φίτο (2), Πάις (2), Ντάτης, Κάλκος (2), Αδαμόπουλος (2), Τροβάτο (2), Τριαντάφυλλος.
Κρατάμε από αυτό το παιχνίδι το δεύτερο 10λεπτο του πρώτου ημιχρόνου στο οποίο είμασταν άκρως ανταγωνιστικοί. Το Πρωτάθλημα μόλις ξεκίνησε είμαστε σίγουροι για τις ικανότητες και την ποιότητα των ποδοσφαιριστών μας. Θα ενισχυθούμε και με 2 παίκτες το αμέσως επόμενο διάστημα και η ομάδα θα παρουσιάσει το πρόσωπο που πρέπει. Συγχαρητήρια στην ΑΕΚ για την νίκη της.