Παίζοντας καλό κατά διαστήματα ποδόσφαιρο η ΑΕΛ επικράτησε με 5-0 του Διαγόρα Ρόδου σε αναμέτρηση, στο πλαίσιο της 30ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του πρωταθλήματος της Super League 2. Οι «βυσσινί» δημιούργησαν αρκετές φάσεις για γκολ, σκοράροντας πέντε φορές. Σκόρερ ο Αντράντα με προβολή από κοντά στο 17 λεπτό, ο Κ. Παπαγεωργίου με σουτ στο 60ο λεπτό, ο Μιλτιάδης με σουτ στο 74ο λεπτό, ο Ογκμπόε με εκτέλεση πέναλτι στο 83ο λεπτό και πάλι ο Ογκμπόε με σουτ στο 90ο λεπτό διαμόρφωσε το τελικό 5-0 για την ΑΕΛ.

Οι φάσεις στο ΑΕΛ-Διαγόρας Ρόδου
Εκτέλεση φάουλ από Κ. Παπαγεωργίου για την ΑΕΛ με σέντρα σουτ του Θ. Παπαγεωργίου άστοχα άουτ στο 4ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Αντράντα στο 17ο λεπτό.
Σουτ εκτός περιοχής του Πεντρόσο για την ΑΕΛ άουτ στο 22ο λεπτό.
Σέντρα από δεξιά του Καλουτσικίδη για την ΑΕΛ από δεξιά μπλοκάρει ο Γαλάνης στο 39ο λεπτό.
Σέντρα Αντράντα για την ΑΕΛ από δεξιά κεφαλιά Πεντρόσο μπλοκάρει ο Γαλάνης στο 47ο λεπτό.
Διπλή ευκαιρία για την ΑΕΛ σουτ του Τσιριγώτης απέκρουσε ο Γαλάνης και στην επαναφορά ο Μιλτιάδης στέλνει τη μπάλα άουτ στο 52ο λεπτό.
Σέντρα Κοσσονού για την ΑΕΛ δεν μπόρεσε ο Τσιριγώτης να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα στο 56ο λεπτό.
Σέντρα από αριστερά του Κοσσονού για την ΑΕΛ σουτ του Τσιριγώτη άουτ στο 59ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Κ. Παπαγεωργίου στο 60ο λεπτό.
Σουτ Ζησούλη για την ΑΕΛ ψηλά άουτ στο 71ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Μιλτιάδη στο 74ο λεπτό.
Πλασέ του Πεντρόσο για την ΑΕΛ σώζει ο Γαλάνης στο 75ο λεπτό.
Σουτ του Ογκμπόε για την ΑΕΛ άουτ στο 77ο λεπτό.
Διπλή ευκαιρία για το Διαγόρα Ρόδου ο Πετράκης έκανε το σουτ απέκρουσε ο Αντωνόπουλος και στην επαναφορά ο Βουργουτζής σε κενή εστία έστειλε τη μπάλα άουτ στο 78ο λεπτό.
Σουτ του Πλέγα κοντράρει και φεύγει κόρνερ στο 79ο λεπτό.
Εκτέλεση κόρνερ από Μιλτιάδη για την ΑΕΛ κεφαλιά του Θ. Παπαγεωργίου άουτ στο 80ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με εκτέλεση πέναλτι του Ογκμπόε στο 83ο λεπτό.
ΓΚΟΛ για την ΑΕΛ με σουτ του Ογκμπόε στο 90ο λεπτό.

ΑΕΛ (Παναγιώτης Γκουτσίδης): Σουλούκος (67' Αντωνόπουλος), Καλουτσικίδης, Μαξιμένκο, Θ. Παπαγεωργίου, Μαΐδανός (46' λ.τρ Κοσσονού), Κ. Παπαγεωργίου (67' Ζησούλης), Αντράντα, Πλέγας, Νικολιάς (46' Μιλτιάδης), Πεντρόσο, Τσιριγώτης (61' Ογκμπόε).

Διαγόρας Ρόδου (Άγγελος Διγκόζης): Γαλάνης, Πετράκης, Γιανναράκης (50' λ.τρ Χότζα), Γκρόζντανιτς, Ξεπαπαδάκης, Καραμάνης (54' Καβαλιέρι), Τσιαντούλας, Μιχόπουλος (46' Βουργουντζής), Μπούμπας, Παραστατίδης (46' Παπαϊωάννου), Αρίας.