Ο τεχνικός της Νίκης Βόλου, Δημήτρης Ελευθερόπουλος, μετά την εκτός έδρας νίκη με 2-0 επί του Παναθηναϊκού Β’ αναφέρθηκε μεταξύ άλλων και στο παιχνίδι με την ΑΕΛ.

Αναλυτικά ο Δημήτρης Ελευθερόπουλος
«Στο παιχνίδι με την ΑΕΛ όπως σας είπα έτσι και αλλιώς για μένα δεν μου αλλάζει κάτι. Κάθε προπόνηση για τα παιδιά είναι κίνητρο, κάθε αγώνας είναι κίνητρο. Μακάρι να παίζαμε και την Τρίτη να ξαναπαίζαμε και την Κυριακή είναι σε τρομερή κατάσταση, να το απολαμβάνουμε και να βελτιώνονται και να νιώθουν αυτό που νιώθουν. Είναι ειδικών συνθηκών το παιχνίδι της Τρίτης, δεν έχει πολύ μεγάλο βαθμολογικό ενδιαφέρον, αλλά εμείς δεν χαρίζουμε σε κανέναν και 40 λεπτά και 5 λεπτά και 7 λεπτά θα προσπαθήσουμε να σκοράρουμε, γιατί νομίζω ότι μας αξίζει με την πορεία που έχουμε κάνει, να τελειώσουμε με μόνο δύο ήττες κι όλες τις άλλες πάρα πολλές νίκες και ελάχιστες ισοπαλίες. Οπότε το αξίζουν τα ίδια τα παιδιά. Να τελειώσει όλη η σεζόν, πάρα πολλά παιχνίδια από τότε που έχουμε έρθει με τον Στέλιο (σ.σ. Βενετίδη) που να είναι οι μοναδικές ήττες, αυτές οι δύο. Που σ' ένα πρωτάθλημα αξιοκρατικό και αξιόπιστο είναι ελάχιστες οι ήττες, είναι ήττες που σε βγάζουν πρωταθλητή, κανονικά. Αυτό.»