Η ΑΕΛ αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ από τη Βέροια στο AEL FC ARENA στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, κατάφερε ακόμα και με 10 παίκτες στο δεύτερο ημίχρονο να ανατρέψει το εις βάρος της σκορ και να πάρει τρεις σημαντικούς βαθμούς, στην προσπάθεια που κάνει για παραμονή στην Super League. Στο 8 λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου ημιχρόνου ο Τόνι Κάλβο με σουτ κατάφερε να ανοίξει το σκορ για τη Βέροια. Στο δεύτερο ημίχρονο και συγκεκριμένα στο 54 λεπτό ο Ρέντζας έβγαλε τη σέντρα για την ΑΕΛ από τα δεξιά, με τον Γκαγιέγο να γράφει το 1-1! Με παίκτη λιγότερο από το 58' έπαιζαν οι βυσσινί, μετά την αποβολή του Ντοντό με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Ο Ναζλίδης στο 81 λεπτό μπήκε στην περιοχή, πέρασε τον Χαροντάκη, που τον ανέτρεψε, με το διαιτητή να σφυρίζει πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Ναζλίδης, ο οποίος έκανε το 2-1, για την ΑΕΛ και έδωσε μια πολύτιμη νίκη στην ομάδα του, σε αναμέτρηση της 1ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League.
ΑΕΛ: Ξενοδόχοφ, Ρέντζας, Φάρκας, Γκόλιας (46’ Γκαγιέχο), Μονιάκης, Φατιόν, Μασαλεσά, Ντοντό, Ντέλετιτς, Ικάουνιεκς (46’ Κουτσιανικούλης), Ναζλίδης (88’ Τικίτο)

Βέροια: Καντιμοίρης, Μαλόν (80’ Μίλιεβιτς), Ασίγκμπα, Καλί, Χαροντάκης, Λινάρδος, Μπαλάφας, Άρσε, Σαρπόνγκ (63’ Βασιλαντωνόπουλος), Κάλβο, Καπετάνος