Ήττα με ανατροπή και με σκορ 4-1 γνώρισε η ομάδα U-20 της ΑΕΛ, από την αντίστοιχη ομάδας της Ξάνθης. Η ΑΕΛ μόλις στο 6ο λεπτό, σκόραρε με ένα σουτ του Μακρή και έκανε το 0-1. Οι παίκτες της Ξάνθης δε το έβαλαν κάτω, και αν και άργησαν να αντιδράσουν τα κατάφεραν, όταν στο 45′ στην τελευταία φάση του πρώτου ημιχρόνου, ο Κώστας έκανε ένα ωραίο πλασέ και ισοφάρισε σε 1-1. Έφθασαν στην ολική ανατροπή στο 76ο λεπτό με σκόρερ τον Νίκο Σαμπανίδη, στο 85′ ο Μελισσόπουλος έκανε το 3-1, ενώ τρία λεπτά αργότερα ο Κώστας ευστόχησε από την άσπρη βούλα και έκανε το τελικό 4-1, ολοκληρώνοντας μια μεγάλη ανατροπή για την ομάδα του.

Ξάνθη (Κώστας Προδρομίτης): Δεμένικος, Χασάνογλου, Ψεμματάς, Βαφειάδης, Σβάρνας, Τσέλα, Παπαδόπουλος, Κώστας, Μελισσόπουλος (88' Καλαϊτζίδης), Καπτέλι (65' Καλογιάννης), Σαμπανίδης (88' Τζιβανόπουλος).

ΑΕΛ (Μίλτος Ζιάκας): Παϊτέρης, Αναγνώστης, Κυρίτσης Ι., Ναλμπάντης, Καλούσης, Κυρίτσης Θ., Γεωργακόπουλος, Καραλούλης, Κεϊτά, Νούσιος, Μακρής.
Έπαιξαν και οι: Δερμιτζάκης, Χατζής, Τζέκα