Μεγάλες σε εύρος ήττες γνώρισαν το Σάββατο (17/12) οι ηλικιακές ομάδες της ΑΕΛ στη Σουρωτή από τις αντίστοιχες του ΠΑΟΚ. Συγκεκριμένα, με 7-0 ηττήθηκε η Κ17 και με 4-0 η Κ15.
*Η ομάδα του ΠΑΟΚ U-17 επιβλήθηκε της αντίστοιχης ΑΕΛ με 7-0. Το σκορ άνοιξε ο Γκαργκαλατζίδης στο 11′ με εξαιρετικό σουτ. Ο ίδιος παίκτης στο 20 έκανε το 2-0 και λίγο αργότερα ολοκλήρωσε το χατ τρικ του. Στο 54′ ο Χατζής, μετά από την δεύτερη ασίστ του Βουτσά στο παιχνίδι έκανε το 4-0, ένα λεπτό μετά ο Γκαργκαλατζίδης έφτασε τα τέσσερα προσωπικά τέρματα στο παιχνίδι και έκανε το 5-0, για να έρθει τρία λεπτά μετά ο Βρακάς και να γράψει το 6-0.

*Η ομάδα ΠΑΟΚ U-15 επιβλήθηκε της αντίστοιχης ΑΕΛ με 4-0. Ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε στο 30′ με πέναλτι του Αβεντισιαν. Στο 38′ ο Θεοδωρίδης μετά από ασίστ του Τσοπούρογλου έκανε το 2-0, που ήταν και το σκορ του πρώτου μέρους. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ΠΑΟΚ μπήκε δυνατά και ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 3-0 με τον Γκορτεζιάνι να αξιοποιεί την πάσα του Τσοπούρογλου. Το τελικό σκορ έγραψε ο Αλτιντζής με προσωπική ενέργεια.