Δωδέκατος αγώνας της ΑΕΛ Καναδά, μόλις δύο (2) απομένουν για την κανονική διάρκεια του εσωτερικού πρωταθλήματος του MMSL, και οι «βυσσινί» συνέτριψαν την London Scottish B με 5-1 παίζοντας πολύ καλό ποδόσφαιρο στο κλειστό του BMO. Το ρολόι έδειχνε μόλις το 7ο δευτερόλεπτο του αγώνα όταν ο «κανονιέρης» Κιθ Άντριου κεραυνοβόλησε την αντίπαλη εστία, επαναλαμβάνοντας το ίδιο 30 δευτερόλεπτα αργότερα και γράφοντας το 2-0 για την ΑΕΛ. Στο 5ο λεπτό ήταν η σειρά του Στιβ Βεργέρη να ανεβάσει τον δείκτη του σκορ. Οι Σκωτσέζοι μείωσαν σε 3-1 σε αντεπίθεση λίγο πριν τη λήξη του ημιχρόνου. Το δεύτερο ημίχρονο ήταν μια αντιγραφή του πρώτου. Ο «κανονιέρης” χτύπησε και πάλι κάνοντας χατ-τρικ για να κλείσει το σκορ ο Στιβ Βεργέρης. Μετά το τέλος του αγώνα ο προπονητής της ΑΕΛ Μίλτον Γουγουλιάς δήλωσε :
«Είμαι πολύ περήφανος για τους παίκτες μου. Απόψε έπαιξαν το τέλειο παιχνίδι. Αν συνεχίσουμε να παίζουμε έτσι, κανένας δεν θα μας πειράξει. Επικρατήσαμε στο παιχνίδι από κάθε άποψη. Οι παίκτες ήταν "πεινασμένοι" για τους τρεις βαθμούς και το έδειξαν απόψε». Επόμενος αγώνας για την ΑΕΛ την Παρασκευή, 23:00 με αντίπαλο την πολωνική White Eagles.