Τη δεύτερη της νίκη σε ισάριθμους αγώνες σημείωσε η ΑΕΛ, επικρατώντας άνετα και
πάλι σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας της, του ΑΠΟΚ Βελούχι με 4-0. Τα γκολ για την ομάδα της ΑΕΛ πέτυχαν στο δεύτερο ημίχρονο, δύο ο Μπλέντι Μούτσα (60', 70') και από ένα ο Γιάννης Παπαϊωάννου στο 68 λεπτό και ο Πάρης Ανδριόπουλος στο 84 λεπτό, ενώ χάθηκαν πολλές ευκαιρίες για την ΑΕΛ. Με την ομάδα του Βελουχίου αγωνίστηκε στο πρώτο ημίχρονο ο τερματοφύλακας της ΑΕΛ, Γιώργος Σικαλιάς.

Στο πρώτο ημίχρονο αγωνίστηκαν για την ΑΕΛ οι: Καρακούτσης, Καρανίκας, Βοσκόπουλος, Ρούσσης, Αγτζίδης, Νεμπεγλέρας, Σαββίδης, Τζουμάκης, Πλιάγκας, Γκούρτσας, Γαρυφαλλόπουλος, ενώ στο δεύτερο μέρος έπαιξαν και οι: Παπαγιάννης, Πάνος, Κορομηλάς, Κυριακίδης, Σιάκκας, Πατινιώτης, Παπαϊωάννου, Μπλέντι, Στεφανίδης και Ανδριόπουλος.