Μία νίκη και μία ήττα ήταν τα αποτελέσματα των μικρών ομάδων της μπασκετικής ΑΕΛ
στους αγώνες που έγιναν το Σαββατοκύριακο (09-10/02).

Πρωτάθλημα Παίδων : Α.Ο. Σουφλάρια – Α.Ε.Λ.   22 – 57
Σε ένα ματς που δεν αντέχει σε κριτική, οι παίδες της Α.Ε.Λ. πήραν πολύ νωρίς μια μεγάλη διαφορά και στη συνέχεια έδωσαν την ευκαιρία στον κ.Βαγιόπουλο να ξεκουράσει τους βασικούς και να δώσει άφθονο χρόνο συμμετοχής σε όλους. Η 8η νίκη σε ισάριθμους αγώνες ήρθε πολύ εύκολα.

Α.Ε.Λ. (Βαγιόπουλος): Σπύρου Μ. 6, Τζιάστας 2, Οικονόμου 4, Χύτας, Μόσιαλος 18, Βαγιόπουλος 6, Μιχαήλ Λ., Μπεχλιβάνος 13, Κασσικός, Παράσχος 4, Τέλιος 2, Τσαδήμας 2, Μιχαήλ Κ.

Πρωτάθλημα Εφήβων: Γ.Σ.Νίκαιας – Α.Ε.Λ. 70 – 64
Παρά το γεγονός ότι το ματς ήταν βαθμολογικά αδιάφορο, καθώς οι έφηβοι έχουν εξασφαλίσει από καιρό την πρώτη θέση του ομίλου, η εξέλιξή του ήταν συναρπαστική. Η ελλιπέστατη στη σύνθεσή της ΑΕΛ ξεκίνησε άσχημα τον αγώνα και γρήγορα βρέθηκε πίσω στο σκορ. Στο δεύτερο δεκάλεπτο προσπάθησε να αντιδράσει παίζοντας καλύτερα, αλλά και πάλι η διαφορά ήταν υπέρ της ομάδας της Νίκαιας (39-27). Στο δεύτερο ημίχρονο οι βυσσινί αντεπιτέθηκαν και κατάφεραν να προσπεράσουν στο σκορ 45 – 48. Από εκεί και μετά οι δύο ομάδες εναλλάσσονταν στην πρωτοπορία. Τελικά κάποια λάθη και η κούραση των λίγων αριθμητικά παικτών της ΑΕΛ έδωσαν δίκαια τη νίκη στους γηπεδούχους με 70-64.

Δεκάλεπτα : 23-11, 39-27, 45-48, 70-64

A.E.Λ. (Τριανταφύλλου): Τέλιος 10, Φαρμάκας, Γραμμένος, Πουτσιάκας 8, Τζιαστούδης, Αράπκουλες 6, Χαλκιάς 14, Μπαγκούας 26