Η κατάρα δεν έσπασε... ο Πέτρος Ζουρούδης δεν βρήκε δίχτυα σε επίσημο αγώνα,
έπειτα από 10 ολόκληρους μήνες. Κι έκτοτε; Εικοσιτέσσερις αγώνες... άσφαιρος σε Καλλονή και ΑΕΛ! Ο Ροδίτης επιθετικός έχει να σκοράρει από τις 23 Μαρτίου του 2011, όταν αγωνιζόμενος στη ΑΕΛ Καλλονής στο πρωτάθλημα της Football League είχε σημειώσει ένα τέρμα στο εκτός έδρας 3-1 επί του Αγροτικού Αστέρα στον Εύοσμο, την σεζόν 2011-2012. Δεκατρία επίσημα παιχνίδια σε πρωτάθλημα και Κύπελλο έπαιξε με την ΑΕΛ ο Πέτρος Ζουρούδης, αλλά δεν κατάφερε να σκοράρει, ωστόσο στα περισσότερα πέρασε ως αλλαγή και αγωνίστηκε λίγα λεπτά. Ξεκίνησε ως βασικός στην ΑΕΛ 5 φορές, ενώ έχει αγωνιστεί ολόκληρο 90λεπτο μόλις δύο φορές. Η τελευταία φορά που ο 34χρονος επιθετικός είχε σκοράρει με την βυσσινί φανέλα, ήταν στο εκτός έδρας φιλικό με τον Τύρναβο, στις 2 Σεπτεμβρίου του 2012. Το συμβόλαιο του Πέτρου Ζουρούδη με την ΑΕΛ ολοκληρώθηκε και πλέον είναι σε αναζήτηση ομάδας.