Παρακολουθήστε κάθε αγωνιστική μέσα από το aelole.gr τι έκαναν οι πέντε Λαρισαίοι
παίκτες που αγωνίζονται στο πρωτάθλημα της Superleague, για τη σεζόν 2012-2013, αφού ο έκτος Λαρισαίος Δημήτρης Κοντοδήμος έφυγε από την Κέρκυρα και πήγε στην Νίκη Βόλου στο πρωτάθλημα της Football League. Δείτε αναλυτικά ποιοι αγωνίστηκαν την 16η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Superleague.

Τάσος Βενέτης (Κέρκυρα): Ξεκίνησε βασικός σαν κεντρικός αμυντικός στον εκτός έδρας αγώνα με τον Ατρόμητο, έπαιξε για 61 λεπτά και έδωσε τη θέση του στον Ηλιάδη. (Ατρόμητος-Κέρκυρα 2-0)

Σπύρος Βάλλας (Ξάνθη): Ξεκίνησε βασικός σαν κεντρικός αμυντικός στον εντός έδρας παιχνίδι με τον ΟΦΗ, έπαιξε σε όλο το 90λεπτο. (Ξάνθη-ΟΦΗ 3-0)

Δημήτρης Κολοβέτσιος (ΠΑΣ Γιάννινα): Ξεκίνησε βασικός σαν κεντρικός αμυντικός στον εκτός έδρας αγώνα με τον Πλατανιά, έπαιξε σε όλο το 90λεπτό. (Πλατανιάς-ΠΑΣ Γιάννινα 1-1)

Βασίλης Κουτσιανικούλης (ΟΦΗ):  Ξεκίνησε βασικός σαν αριστερό χαφ στον εκτός έδρας αγώνα με την Ξάνθη, έπαιξε σε όλο το 90λεπτό και είχε δοκάρι στο 73 λεπτό. (Ξάνθη-ΟΦΗ 3-0)

Κώστας Μπανούσης (ΟΦΗ): Πέρασε αλλαγή στον αγώνα με τον Ξάνθη στη θέση του Βερόν, έπαιξε για 63 λεπτά. (Ξάνθη-ΟΦΗ 3-0)