Την αρχή έκανε  το Σάββατο (08/12) η αντρική ομάδα που για την 6η αγωνιστική της Α1
ΕΣΚΑΘ, η ΑΕΛ συνέτριψε την ομάδα του Φοίβου με το τελικό σκορ να είναι 70-31. Δεύτερη αγωνιστική και δεύτερη νίκη για τους Πρωταθλητές Έφηβους της Α.Ε.Λ. οι οποίοι υποδέχθηκαν το απόγευμα της Κυριακής στο κλειστό του Αλκαζάρ το αξιόλογο σύνολο της Ολύμπιας. Στο πρώτο δεκάλεπτο η νευρικότητα και μερικές βεβιασμένες επιλογές στην επίθεση έφερε τους βυσσινί πίσω στο σκορ με 14-16. Ξεπερνώντας το αρχικό μούδιασμα η ομάδα ανέβασε ρυθμούς πραγματοποιώντας πολύ καλή εμφάνιση και με επιμέρους σκορ 22-3, έκλεισε το ημίχρονο προηγούμενη με 36-19. Στη συνέχεια πήραν χρόνο συμμετοχής όλοι οι παίκτες της ομάδας και ο αγώνας κύλησε ομαλά για την Α.Ε.Λ. κατακτώντας στο τέλος τη νίκη με 58-46.

Δεκάλεπτα: 14-16, 36-19, 50-33, 58-46

Α.Ε.Λ.(Παπαδόπουλος, Τριανταφύλλου): Τέλιος, Φαρμάκας 3, Γραμμένος, Χαντζάκος 6, Πουτσιάκας 7(1τρ), Κουρής 13, Τζιαστούδης, Αράπκουλες 9(1τρ), Μόσιαλος 7, Χαλκιάς 13(1τρ), Μπαγκούας

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΠΑΙΔΩΝ: Aστέρας – Α.Ε.Λ. 26-66
Για την τρίτη αγωνιστική του Πρωταθλήματος Παίδων της ΕΣΚΑΘ η Α.Ε.Λ. κέρδισε την ομάδα του Αστέρα με 26-66. Το σκορ αντικατοπτρίζει πλήρως την εικόνα του αγώνα που εξελίχθηκε σε περίπατο, κάτι που έδωσε την ευκαιρία στον κ.Βαγιόπουλο να δοκιμάσει όλους του παίκτες που είχε στη διάθεση του.

Δεκάλεπτα: 7-20, 11-42, 16-56, 26-66

Α.Ε.Λ. (Βαγιόπουλος): Μιχαήλ Κ., Τζιάστας 2, Οικονόμου 10, Χύτας, Μόσιαλος 14(1τρ), Μιχαήλ Λ., Μπεχλιβάνος 8, Κασσικός, Παράσχος 8, Τέλιος 10, Τσαδήμας 4, Βαγιόπουλος 10