Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕΛ, η οποία νίκησε με σκορ 1-0 της Καβάλας με γκολ του
Πόνσε στο 74 λεπτό. Αν και δεν έπαιξε  καλό ποδόσφαιρο στο πρώτο ημίχρονο, η ομάδα της ΑΕΛ επικράτησε με 1-0 της Καβάλας για την 17η αγωνιστική της Football League και επέστρεψε στα νικηφόρα αποτελέσματα.  Στο δεύτερο ημίχρονο, όμως οι γηπεδούχοι ανέβασαν την απόδοση τους είχαν δοκάρι και έχασαν σημαντικές ευκαιρίες.

ΑΕΛ (Τίμος Καβακάς): Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Κ. Παγώνης, Καρακώστας, Σκόνδρας, Λιαπάκης (78' Τσιάρας), Νεμπεγλέρας, Πόνσε, Δεινόπαπας (20' Κρητικός), Μπλέντι (57' Ζεκίνια), Τσίγκας.

Καβάλα (Νίκος Παπαδόπουλος): Σουλογάνης, Α. Παγώνης, Κούτεφ, Καλαγκάνης, Τριποτσέρης, Αναστασόπουλος, Κοτίτσας (81' Ντος Σάντος), Ν' Ντιαγέ, Χλωρός (65' Γελαδάρης), Μπρατσιάνι (46' Ενσαλίβα), Πακάλτσης.